Napisz do nas Formularz zgłoszenia na kurs
- Dzieci w wieku 7-14 lat -

- Mądre Dziecko – klasa | i || -

„Dobry Start”

Program rozwoju sprawności czytania i umiejętności szkolnych dla uczniów z klas I i II

Bo uczenia można się… nauczyć

Kurs „Dobry Start” to program skonstruowany dla dzieci, które rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Pierwsza i druga klasa podstawówki to dla Twojego dziecka trudny czas, nie tylko ze względu na początek prawdziwej edukacji. Sześciolatek wkracza przecież w „dorosłe” życie. Przechodząc spod troskliwej opieki rodziców w szkolne realia, musi nauczyć się samodzielności, funkcjonowania w nowym otoczeniu i zawierania kontaktów z obcymi osobami. Do tego dochodzą nieznane wcześniej obowiązki. To trudna i stresująca sytuacja zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie. Jak sobie z nią poradzić?
Nie od dziś wiadomo, że dobry start determinuje późniejszy rezultat wielu działań. Założenie to dotyczy również edukacji. Gdy Twoje dziecko szybko zaaklimatyzuje się w szkole, przez kolejne lata będzie podchodzić do nauki bardziej entuzjastycznie. Musisz wiedzieć, że najlepiej w szkolnej ławie czują się uczniowie, którzy już na starcie znają litery, potrafią liczyć, mają dobrą pamięć i potrafią skoncentrować się na konkretnym zadaniu. Takie dzieci od początku postrzegane są jako zdolne, inteligentne i błyskotliwe, co przekłada się na dobre stopnie w kolejnych klasach. Mały uczeń nigdy nie ma drugiej szansy, żeby zrobić pierwsze wrażenie.

A Twoje dziecko? Czy sobie poradzi?

Czy jest przygotowane na pierwszy dzwonek?

Czy zrobi dobre wrażenie na nauczycielach?

Akademia Nauki już na początku edukacji proponuje uczniom naukę opartą na najnowszych zdobyczach psychologii. Pomagamy dzieciom we wczesnym wieku wyrobić właściwe nawyki, które będą procentować przez całe życie, pobudzamy ich ciekawość świata i uśpiony potencjał, wzmacniamy kreatywność. Uczymy dzieci, jak się uczyć, co w początkowych latach szkoły jest podwójnie istotne.

Kurs „Dobry Start” składa się z 28 cotygodniowych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami (każde spotkanie podzielono na dwa bloki po 60 minut). W ramach programu organizujemy również specjalne warsztaty dla rodziców. W trakcie dwóch 2-godzinnych spotkań prezentujemy efektywne sposoby stymulacji rozwoju Twojego dziecka w domu.

Dzięki zajęciom w Akademii Nauki Twoje dziecko:

 • polubi się uczyć,
 • uniknie szkolnego stresu charakterystycznego dla pierwszoklasistów,
 • będzie błyszczeć na lekcjach,
 • pozna efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy,
 • nauczy się czytać za pomocą ciekawej metody,
 • zwiększy tempo czytania,
 • pokocha książki,
 • zainteresuje się światem,
 • weźmie udział w ciekawych eksperymentach,
 • będzie pytać i samodzielnie dedukować,
 • zasmakuje świata gier fabularnych i grywalizacji,
 • zacznie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!

Dzieci rozwijają swój potencjał dzięki pięciu filarom naszego kursu:

 

kurs_ico1
I Nauka i rozwijanie sprawności czytania

Dzieciom w początkowych klasach proponujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – technikę ciekawszą i bardziej efektywną od tej znanej ze szkoły. To inaczej „zabawa w czytanie”, czyli wzbogacanie czytanek eksperymentami naukowymi, zabawą i grą wyrazami. Taka metoda wzbudza w dzieciach pozytywne emocje, a nauka czytania staje się dla nich przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. Sprawność czytania Twojego dziecka podnosi również specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem.

Czytaj dalej…

Biegłość w czytaniu i pasja do książek

Owszem, szkoła uczy czytania. Często jednak ze skutkiem ubocznym. Nauka, którą zakłada szkolny program, zwykle bowiem polega na nużącym składaniu literek. Czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego powoduje zgoła inne reakcje: zamiast zniechęcać do lektury, rozpala w dzieciach pasję czytania i bawi. Dzieciaki poznają literki, śpiewając albo układając figury w ich kształcie ze swoich ciał. Przeżywają i omawiają to, o czym czytają. Przekłada się to na szybkie sukcesy w szkole i rosnącą pewność siebie, tak ważne dla najmłodszych uczniów.

Dlaczego tak ważne jest, by dziecko nauczyło się czytać jak najszybciej?

Dzieci, którym czytanie nie sprawia problemów, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Dysponują większą wiedzą, lepszą pamięcią i koncentracją, a także bogatszym słownictwem. Są „wygadane” i bardziej elokwentne od rówieśników, potrafią układać mądre zdania. Lepiej się uczą, mają wyższe stopnie i bez problemu radzą sobie z ortografią.
W Akademii Nauki zarażamy najmłodsze dzieci zdrową pasją do książek. Nasi mali kursanci nie tylko uczą się czytać i doskonalą tę sprawność, ale szybko przekonują się, że książki są naprawdę warte ich uwagi. W przyszłości chętnie będą sięgać po lekturę samodzielnie i czerpać z czytania wiele korzyści. To nieoceniona wartość, która może wyróżnić Twoje dziecko, zwłaszcza w dobie zanikającego czytelnictwa.

kurs_ico2
II Techniki efektywnej nauki

Czy wiecie, dlaczego większość dzieci nie lubi się uczyć? Na to proste pytanie naukowcy znaleźli pozornie prostą odpowiedź: dzieci po prostu nie wiedzą… jak się uczyć. Metoda wkuwania „na blachę” wbrew popularnemu przekonaniu wcale nie jest skuteczna, co więcej – bywa nudna i zniechęcająca. Akademia Nauki proponuje dzieciom bardziej skuteczny sposób na przyswajanie wiedzy. Dzięki przygotowanemu przez nas treningowi rytuałów dobrego uczenia się oraz technik pamięciowych, Twoje dziecko pozna sposoby na szybkie i efektywne opanowanie materiału. Zaprocentuje to dobrymi wynikami nie tylko w początkowych latach szkoły, ale przez cały okres edukacji.

Czytaj dalej…

Nauczymy Twoje dziecko, jak się uczyć

To bardzo ważne, by dziecko wyrobiło w sobie właściwe rytuały uczenia się już w pierwszych latach szkoły. Rytuał to ciąg pewnych ukierunkowanych na cel działań (np. rytuał jedzenia posiłków – umyj ręce, trzymaj łyżkę w prawej ręce, nie kładź nóg na stole; rytuał kładzenia się do łóżka – kąpiel, mycie zębów, ubranie piżamki, „buzi” na dobranoc). Rytuał nadaje strukturę działaniom. Gdy jest dobrze wyuczony, realizowany jest bezwiednie i niezawodnie prowadzi do celu.

Dzieci niestety nie dysponują rytuałami związanymi z uczeniem się. Nie potrafią się skupić, określić celu, nie znają technik, które mogłyby im ułatwić naukę, czego wynikiem jest ociąganie się przed odrabianiem lekcji, niechęć do uczenia się. W naszej Akademii sprawiamy, że dzieci od najmłodszych lat wyrabiają w sobie rytuał uczenia się – od relaksu przed nauką, odpowiedniej koncentracji, poprzez określenie właściwego celu oraz efektywne korzystanie z własnych zasobów, aż po stworzenie planu działania.

Bardzo pomocne w procesie uczenia się są techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku zapamiętać nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów. To najskuteczniejszy sposób na szybkie przyswojenie szkolnych treści. A przecież dobra pamięć to jedna z podstaw efektywnej nauki. W tym miejscu możesz zawołać: „sprawdzam!”, bo jeśli grywasz ze swoją pociechą w Memory, to od teraz nie będziesz mieć żadnych szans!

kurs_ico3
III Eksperymenty

Akademia Nauki przeprowadza z dziećmi zajęcia, które wykraczają poza program szkoły podstawowej. Jednym z głównych elementów naszych lekcji są eksperymenty, które w zajmujący sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Mali naukowcy będą badać właściwości wody i powietrza, obserwować preparaty pod mikroskopem, poznawać reakcje chemiczne kwasów i zasady. Świat eksperymentów sprawi, że dziecko na dobre polubi naukę – już na wczesnym etapie edukacji.

Czytaj dalej…

W laboratorium małego odkrywcy

Wyniki ucznia w szkole nie zależą wyłącznie od dobrego nauczyciela, równie ważne jest zainteresowanie dziecka otaczającym go światem. Akademia Nauki inicjuje wśród małych kursantów „głód wiedzy”, za pomocą ciekawych eksperymentów naukowych rozwija w nich umiejętność dedukcji i przewidywania, a przede wszystkim zadawania mądrych pytań.

Sztuka zadawania mądrych pytań

Piekąc samodzielnie bułki, mały uczeń dowie się, dlaczego ciasto rośnie i odkryje właściwości dwutlenku węgla. W trakcie „budowy” wulkanu pozna reakcje chemiczne kwasów i zasad. Skonstruuje nawet własnoręcznie silnik elektryczny! Podstawowe zagadnienia z fizyki, chemii czy przyrody, omówione w przystępny sposób z pierwszo- i drugoklasistami, przygotują Twoje dziecko do „prawdziwej” nauki. Zajęcia w Akademii Nauki znacznie poszerzą jego wiedzę, za pomocą praktyki nauczy się posługiwać teorią, czym zabłyśnie później na lekcjach w szkole. Dziecko nauczy się czerpać wiedzę nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Będzie pytać: „dlaczego?”, “po co?”, “jak?”. I co najważniejsze – samodzielnie szukać na nie odpowiedzi!

kurs_ico4
IV Pewność siebie

Pewność siebie przydaje się przez całe życie, ale chyba najbardziej na początku szkolnej przygody. Wraz z rozpoczęciem edukacji każdy uczeń musi ekspresowo przełamać wiele barier i zmierzyć się z problemami, które do tej pory były dla niego obce. Pierwsze kontakty z nowymi nauczycielami i rówieśnikami bywają bardzo stresujące, a stres zdecydowanie… nie sprzyja nauce. To właśnie otwartość na świat pomaga dziecku dostosować się do szkolnej codzienności, sprostać nowym wyzwaniom i wymaganiom. W Akademii Nauki poprzez gry, dramy i zabawy edukacyjne podniesiemy u Twojego dziecka poziom pewności siebie, nauczymy je współpracy i radzenia sobie z trudnościami.

Czytaj dalej…

Odważni jak lwy!

Pamiętaj, że pierwsze szkolne doświadczenia Twojego dziecka z pewnością będą rzutować na jego podejście do nauki w kolejnych latach. Akademia Nauki przygotowuje świeżo upieczonych uczniów do życia w szkolnej społeczności i uczy, jak sobie radzić z niechcianymi emocjami. Nasze oparte na dramach ćwiczenia to trening nawiązywania relacji z innymi, efektywnej współpracy oraz przydatnej postawy typu „poradzę sobie!”. Zawczasu pomagamy odkryć dzieciom swoje mocne strony i talenty, dzięki czemu są one bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości. „Odważni jak lwy” to sprawdzona metoda, dzięki której Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony, co pomoże mu odważnie wkroczyć w nowy etap życia.

kurs_ico5
V Grywalizacja (gry fabularne)

Zapytaj swoje dziecko, czy zamiast mozolnie uczyć się tabliczki mnożenia nie miałoby ochoty… zagrać w grę. Reakcja malucha jest łatwa do przewidzenia, ale zupełnie naturalna! Jesteśmy skonstruowani w taki sposób, że gra jest dla nas zapowiedzią frajdy, z kolei nauka (przynajmniej jej „klasyczna” forma) zwykle kojarzy się z nudą. Idąc z duchem czasu, wzbogaciliśmy nasze kursy o system motywujący zwany „grywalizacją”, czyli przenieśliśmy elementy znane z gier na pole nauki. Ten sposób poszerzania wiedzy sprawia naszym kursantom wiele radości, a jednocześnie zachowuje walory edukacyjne.

Czytaj dalej…

Nauka to także zabawa!

„Pierwsza kosmiczna przygoda” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy naszego kursu. W trakcie przygody Twoje dziecko wcieli się w rolę galaktycznego podróżnika, który zdobywając wiedzę i specjalne kredyty, weźmie udział wraz ze swoją drużyną w międzygwiezdnej wyprawie. To rewelacyjny i niezwykle angażujący sposób, by poprawić u ucznia sprawność czytania, rozwinąć jego wyobraźnię, pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie. Edukacja w ramach gry staje się niezapomnianą przygodą – nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad podręcznikiem, ale z emocjonującą misją. „Magiczny krąg gry” sprzyja atmosferze pełnej akceptacji i twórczej pracy oraz buduje w dzieciach wiarę, że osiągną one zamierzony cel.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko weźmie udział w kampanii przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę literek, matematyki i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. Aby to uczynić, musi prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet znalezionych w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek oznacza łzę smoka, bogactwo i sławę! Dzięki naszej grze Twoje dziecko nauczy się od najmłodszych lat działać pod presją czasu. Dlaczego? Ponieważ musi wygrać ze smokiem, zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze. Prawda, że fascynujące?

***

Kurs „Dobry Start” to świetna inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Uczniowie, którzy pracują i bawią się z nami, już od pierwszych klas szkoły podstawowej lepiej przystosowują się do szkolnej rzeczywistości. Wcześnie wyrabiają właściwe nawyki oraz rozbudzają w sobie chęć pogłębiania wiedzy i ciekawość świata. Umiejętności zdobyte w Akademii Nauki zostają z dziećmi na dłużej – przydają się na każdym kolejnym etapie edukacji, a nawet w dorosłym życiu.

 

Kurs składa się z 28 spotkań przez 9 miesięcy 1 raz w tygodniu w formie 2 bloków zajęć po 60 minut + 15 minutowa przerwa pomiędzy blokami.

Ilość osób w grupie: do 12 osób.

Cena kursu – 1.986 zł, z dwiema formami płatności:

 • semestralna, dwie raty po 993 zł
 • miesięczna, pierwsza rata 314 zł, pozostałych 8 rat po 209 zł

5% Rabat dla rodzeństwa, rabaty nie sumują się.
Zapisz swoje dziecko na zajęcia: https://akademianaukiwroclaw.pl/zapisy-zajecia-regularne/

Harmonogram zajęć: https://akademianaukiwroclaw.pl/harmonogram/